Posted on: 2 lipca 2021 Posted by: marketingtarnow Comments: 0
Praca w social media Tarnów

Interesuje Cię praca w social media Tarnów? Chcesz dowiedzieć się, jak zacząć stawiać pierwsze kroki w tej branży i gdzie szukać ogłoszeń? Dowiesz się tego w tym artykule! Koniecznie się z nim zapoznaj!

Specjalista do spraw social media – kto to jest?

Praca w social media Tarnów wydaje się być atrakcyjna, ale na czym ona właściwie polega? Kim jest specjalista do spraw social media? Jest to z pewnością dość mody zawód, który z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Osoba pracująca na takim stanowisku najprościej mówiąc, zajmuje się prowadzeniem różnych kanałów social media, takich jak Facebook, Instagram, Twitter, Pinterest, Tik Tok, Snapchat czy też YouTube. Ważne jest tu to, że wykonywane przez tę osobę działania, są kompleksowe i przede wszystkim profesjonalne. Należy tu dodać, że specjalista do spraw social media skutecznie pomaga w kreowaniu wizerunku danej firmy. Osoby bez doświadczenia, które dopiero co startują ze swoją przygodą w social media, będą miały w nazwie stanowiska przedrostek: Junior, Młodszy lub Asystent.

Jaki jest zakres obowiązków specjalisty do spraw social media?

Praca specjalisty do spraw social media

Praca w social media Tarnów polega na wykonywaniu pewnych określonych obowiązków. Do najważniejszych można tu zaliczyć między innymi:

 • przygotowywanie, jak i modyfikowanie harmonogramów postów,
 • research (poszukiwanie informacji do postów),
 • planowanie i publikowanie postów,
 • moderowanie dyskusji,
 • przygotowywanie wszelkich wytycznych dla grafika lub samodzielnie tworzenie zdjęć, grafik czy też relacji,
 • przeprowadzanie różnych konkursów,
 • przygotowywanie kampanii reklamowych,
 • analizowanie statystyk,
 • tworzenie prezentacji i wycen,
 • współpracowanie z influencerami,
 • pilnowanie rentowności projektów i wiele innych.

Praca w social media Tarnów wiąże się mniej więcej z takim zakresem obowiązków. Nie można też tu zapominać o jeszcze jednym ważnym zadaniu, jakim jest kontakt z klientem i współpracownikami.

Dobry specjalista do spraw social media – czyli jaki?

Specjalista do spraw social media w Tarnowie

Zastanawiasz się, czy praca w social media Tarnów jest dla Ciebie? Czy posiadasz odpowiednie cechy i umiejętności? Specjalista do spraw social media musi odznaczać się przede wszystkim lekkim piórem, perfekcyjną znajomością języka polskiego w piśmie i w mowie, ale też kreatywnością, elastycznością, terminowością i zaradnością. Ważne, żeby wyróżniał się on też inicjatywą i chęcią do ciągłego poszerzania swojej wiedzy. Przydatna będzie także umiejętność rozwiązywania problemów i praca pod presją czasu. Dobry specjalista do spraw social media musi też wiedzieć, czym jest pokora i otwartość na zdanie innych osób. Wspomnieć tu też koniecznie należy o wysokiej jakości pracy, profesjonalizmie i zaangażowaniu.

Praca w social media Tarnów – od czego zacząć?

Praca w social mediach a CV

Interesuje Cię praca w social media Tarnów, ale nie wiesz, od czego masz zacząć? W pierwszej kolejności stwórz odpowiednie CV i koniecznie spraw, czy nie ma w nim literówek, czy też innych błędów. Następnie zrób research. Dowiedz się, jakie kanały social media są najpopularniejsze. Poznaj ich funkcjonalności. Przejrzyj, jak wyglądają profile Twoich ulubionych marek. Mogą być one Twoją inspiracją.

Następnie zapoznaj się podstawowymi definicjami, takimi jak na przykład: CTA, target, zasięg organiczny. Pamiętaj, aby stale poszerzać swoją wiedzę, uczyć się nowych rzeczy i ćwiczyć swój warsztat. Dobrym sposobem na szlifowanie swoich umiejętności jest założenie własnych profili w social mediach, dzięki czemu będzie można nauczyć się wielu rzeczy. Nie bój się też zgłaszać na staże lub praktyki – są to świetne metody do zbierania cennego doświadczenia.

Gdzie znaleźć oferty pracy w social media?

Gdzie znajdę pracę w social mediach

Praca w social media Tarnów jest Twoim marzeniem? Zastanawiasz się, w jakich miejscach można znaleźć ciekawą ofertę pracy na tym stanowisku? Poszukiwania zacznij od portalu LinkedIn. Został on stworzony do nawiązywania relacji zawodowych. Kolejnym miejscem jest Facebook, jak i grupy, które są tam utworzone – na przykład Praca w social media. Nie zapomnij też o różnych portalach branżowych i serwisach z ogłoszeniami dla freelancerów. Agencja marketingowa Tarnów również jest świetnym pomysłem. Możesz się do niej zgłosić bezpośrednio.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Leave a Comment