Posted on: 20 września 2021 Posted by: marketingtarnow Comments: 0
Pozycjonowanie lokalne w Tarnowie

Pozycjonowanie lokalne w Tarnowie to działania mające na celu zwiększenie widoczności strony internetowej w regionie Tarnowa. Czy wiedziałeś, że użytkownicy najchętniej wyszukują frazy związane z konkretnym miejscem?

Klient chce, aby usługa, która go interesuje była tania, miała dobre opinie i znajdowała się w pobliżu. Dlatego pozycjonowanie lokalne w Tarnowie jest niezwykle istotne dla Twojej firmy. Pozycjonowanie lokalne sprawia, że wyszukiwanie konkretnych usług i produktów jest bardzo szybkie i proste dla użytkowników, a firmom pozwala ograniczyć wydatki związane z marketingiem internetowym.

Dzisiaj prawie każdy ma smartfona i dostęp do Internetu. Jest on bazą danych, wiedzy i usług. Wyszukując konkretnej usługi w swoim mieście, najpewniej wpiszesz w wyszukiwarkę „fryzjer Tarnów”, „kwiaciarnia Tarnów”, „mechanik Tarnów” itp. To, co jest interesujące to fakt, że nie zawsze musisz wpisywać miasta w wyszukiwarkę. Dlaczego? Działa tutaj geolokalizacja Google’a (choć nie zawsze potrafi dokładnie to określić), na podstawie adresu IP i GPS.

Pozycjonowanie lokalne w Tarnowie odbywa się na podstawie geolokalizacji, która odpowiedzialna jest za lokalne SEO.

Agencja marketingowa a pozycjonowanie lokalne w Tarnowie

Pozycjonowanie lokalne on-site w Tarnowie

Pozycjonowanie lokalne w Tarnowie i działania z nim związane powinny być zawsze przemyślane i dostosowane do małych i średnich przedsiębiorstw. Można tu przywołać znany cytat – „myśl globalnie, działaj lokalnie”. Musimy pamiętać, że specyfika małych i średnich firm jest nieco inna, niż dużych przedsiębiorstw, dlatego trzeba skupić się na ich potrzebach. Agencja marketingowa Tarnów pomoże Ci dopasować indywidualny plan działań marketingowych, aby reklama lokalna była skuteczna. Jej działania będą oparte o pozycjonowanie lokalne.
Pozycjonowanie lokalne dzieli się na dwie kategorie: pozycjonowanie lokalne on-site i pozycjonowanie lokalne off-site.

Pozycjonowanie lokalne on-site

Mając stronę internetową swojej firmy, musisz zadbać o optymalizację treści, które się na niej znajdują, i zadbać o pozycjonowanie lokalne w Tarnowie.

Pozycjonowanie lokalne on-site skupia się na kilku czynnikach, do których należą:

  • użycie odpowiednich fraz kluczowych w opisie, które będą nawiązywały do działalności firmy,
  • dodanie adresu firmy wraz z lokalizacją GPS ułatwiającą dotarcie klientowi,
  • teksty nasycone frazami kluczowymi,
  • zoptymalizowane nagłówki,
  • zoptymalizowane meta tagi,
  • znacznik na Mapie Google.Pozycjonowanie lokalne off-site w Tarnowie

Pozycjonowanie lokalne off-site

Pozycjonowanie lokalne off-site to działania odbywające się poza stroną www – inaczej działania zewnętrzne. Działania off-site wpływają na optymalizację strony pod kątem SEO, a opierają się na pozyskiwaniu linków związanych z działalnością firmy. Pozycjonowanie lokalne off-site to kilka działań, do których należy:

  • pozyskiwanie linków przekierowujących do strony internetowej. Idealnie będzie, gdy będą to serwisy o charakterze lokalnym, tzn. będą prowadziły z serwisów informacyjnych dotyczących Tarnowa lub okolic.
  • uzupełnienie informacji na stronie internetowej o firmie – dane, kontakt, adres itp.
  • zdobywanie pozytywnych opinii klientów.
  • prowadzenie dyskusji i udzielanie się na forach internetowych dotyczących Tarnowa.
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Leave a Comment